KategorieNasiona do siewu Trawy

Pakowanie ziarna- bądźmy EKO!

Wszystkim nam powinno zależeć, by Ziemia mogła gościć nas jako jej mieszkańców jeszcze przez dziesiątki, a najlepiej setki tysięcy lat. Niestety, nadal nie każdy stara się zmienić swoje nawyki, by trochę odciążyć planetę. Tym z was, którym nie jest obojętna nasza wspólna przyszłość, wychodzimy naprzeciw. Pakowanie produktów takich jak ziarna w papierowe opakowania ma więcej korzyści, niż może się wydawać. Przede wszystkim jest to czynne dbanie o środowisko, ponieważ nie obciążamy wtedy i tak już przeładowanych odpadami wysypisk śmieci, nie pogłębia się także
efekt cieplarniany.

Również z gospodarczego punktu widzenia papier jest znacznie lepszym rozwiązaniem- koszt produkcji opakowań plastikowych jest nieproporcjonalny do ich nakładu produkcyjnego, co sprawia, że pakowanie produktów w plastik po prostu się nie opłaca. Na szczęście coraz więcej firm, w tym nasza, zwraca się ku alternatywie jaką są opakowania papierowe.

W naszej firmie ziarno pakujemy w 3- warstwowe worki papierowe, a produkty o mniejszych pojemnościach w saszetki lub torebki, również wykonanych z papieru. Nie tylko są one biodegradowalne, ale też opłacalne przez niższe koszty recyklingu. Dzięki materiałom z których są wykonane, idealnie się do tego nadają. Staramy się ograniczyć zużycie plastiku do absolutnego minimum. Sceptyków takiego rozwiązania informujemy, że w porównaniu z syntetycznymi tworzywami, papier jest tak samo wytrzymały i trwały, a dodatkowo bardziej bezpieczny dla człowieka, co jest równie ważne w rolnictwie, jak w przetwórstwie spożywczym czy branży gastronomicznej.

Warto wspomnieć też o tym, że wykorzystywane przez nas opakowania są szczelne oraz odporne na wilgoć, dzięki czemu produkt nawet po dłuższym leżakowaniu będzie wyglądał
tak, jak w dniu zakupu. Jeśli zatem chcesz skorzystać z najlepszej jakości produktów, które dodatkowo nie powodują szkody w środowisku, gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Bycie EKO jest teraz w modzie, podążajmy za tym trendem!