Często zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania od naszych Klientów.

Produkt paszowy posiada etykietę, która zawiera następujące informacje.

  • Rodzaj paszy- materiał paszowy,
  • Dane podmiotu odpowiedzialnego za etykietowanie,
  • Weterynaryjny numer identyfikacyjny podmiotu, 
  • Ilość netto,
  • Nazwa materiału paszowego,
  • Wykaz dodatków z nagłówkiem “Dodatki”.

Kwalifikowany materiał siewny to spokojna głowa o wysoki plon i bardzo dobrą jakość zbioru. Znana są parametry ziarna, jego czystość, masa tysiąca ziaren, określona jest jego zdolność kiełkowania. Można precyzyjnie ustalić normę wysiewu, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami.
Niezwykle istotne jest także precyzyjne czyszczenie nasion, co pozwala nam uzyskać materiał pozbawiony zanieczyszczeń biologicznych i mineralnych ( chwastów, kamyków itp.)

Hodowca, który opracował odmianę rośliny uprawnej, może objąć ją ochroną wyłącznego prawa. oznacza to, że tylko on ma prawo wytwarzać, rozmnażać, przygotowywać do rozmnażać, oferować do sprzedaży, sprzedawać lub zbywać w inny sposób. 
Osoby chcące zarobkowo wykonywać te działania na odmianie chronionej, muszą posiadać pisemne upoważnienie ( licencję) od hodowcy.

Naruszeniu wyłącznego prawa podlega:

  • oferowanie lub sprzedaż do siewu materiału odmiany chronionej bez licencji od hodowcy,
  • siew nabytego niekwalifikowanego materiału odmiany chronionej (np. z targowiska, ogłoszenia lub “wymiany sąsiedzkiej”), paszowego, konsumpcyjnego lub innego nie siewnego,
  • siew ze zbioru odmian/gatunków niedozwolonych od odstępstwa rolnego,
  • siew ze zbioru odmian chronionych bez uiszczenia opłaty za odstępstwo rolne.
Za naruszenie wyłącznego prawa grożą sankcje cywilnoprawne i karne.
 
informacje przedstawione na podstawie www.agencjanasienna.pl

Plantacje z których pochodzą nasz ziarna są poddawane tzw. ocenie polowej, jest to czynność wykonywana pod urzędowym nadzorem przez kwalifikatorów akredytowanych.
Kontrola ma na celu stwierdzenie, czy podczas wegetacji roślin istniały warunki niezbędne do wyprodukowania materiału wysokiej jakości oraz czy stan plantacji odpowiadał ustalonym wymaganiom.
Sprawdzane jest czy roślina zanieczyszczona innymi gatunkami lub znajduje się na niej nadmierna ilość szkodników czy też na roślinach występują choroby. Pozytywna ocena wszystkich wymienionych kwestii, skutkuje otrzymaniem przez plantacje świadectwa oceny polowej.

Norma wysiewu pozwala nam określić masę nasion potrzebną do obsiania określonej powierzchni. Do jej wyliczenia korzystamy z poniższego wzoru. Potrzebujesz pomocy, napisz, chętnie pomożemy.

(MTZ x obsada) / siła kiełkowania = ilość wysiewu w kg/ha

MTZ – Masa Tysiąca Ziaren (g)

obsada – liczba roślin na jednostce powierzchni (szt./m²)

siła kiełkowania – określona dla nasion kwalifikowanych MINIMUM 85% (dla pszenżyta 80%).

Tak, można zamówić próbkę produkt, w ilości 100g. Cena zgodnie z cennikiem. Nadamy ją w najbardziej dogodnej dla Państwa formie: list polecony, paczkomat, kurier.

Wszystkie wysyłki wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej lub do paczkomatów. W zdecydowanej większości paczki dochodzą do Państwa w przeciągu 1 dnia roboczego.
Zamówienia złożone do godziny 11:00 realizowane są w tym samym dniu.

Tak. Robiąc zakupy w naszym sklepie, masz możliwość skomponowania własnej mieszanki, według własnego składu i proporcji. Sami decydujecie, czy wybrane składniki wymieszać, czy zrobicie to sami.

Sprzedawane przez nas produkt z przeznaczeniem  do wysiewu, jeszcze przed przyjęciem na nasze magazyny poddawane są  kontroli przez akredytowane Państwowe laboratoria. Jest to potwierdzone nadaniem urzędowej etykiety materiału siewnego. Na której zawarte są informacje o zdolności kiełkowania.

W przypadku sprzedawanych w naszym sklepie  ziaren paszowych,  sprawdzamy czy produkt spełnia wysokie wymagania czystości. Niezwykle istotnym dla nas jest, aby ziarno nie posiadało zanieczyszczeń ( plew, chwastów, pyłu itp.)

Sklep polskieziarno.pl jest sklepem internetowym, swoje magazyny posiadamy w kilku lokalizacjach, dlatego też nie ma możliwości odbioru osobistego. wszystkie zamówienia realizujemy wysyłkowo.