Kwalifikowany materiał siewny - Ziarna zbóż i nasiona

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Siew ziaren poplonowych to coś, o czym musi pamiętać każdy rolnik. Biorąc pod uwagę obecnie panujące przepisy, sianie zbóż poplonowych to obowiązek – w końcu jest to jeden z najważniejszych czynników, który napędza siew roślin.

Wysiewanie poplonu ma zatem dla właściciela ziemi ogromne znaczenie. To najlepsza metoda na poprawę jakości gleby i dostarczeniu jej odpowiednich składników odżywczych – głównie azotu. Poplon bez żadnego problemu można wysiewać także na nieco mniejszych terenach – nawet na niewielkich działkach.

Szybko kiełkuje i zapobiega erozjom wodnym oraz wietrznym – przyorana masa doskonale zastępuje i uzupełnia wykorzystane przez Ciebie nawozy naturalne, co jest dodatkowym atutem zwłaszcza w gospodarstwach nieprowadzących żadnej hodowli zwierząt.

Poplonowe ziarna zbóż od Polskie Ziarno

A jakie rośliny warto wybrać na poplon? Doskonale nada się do tego groch siewny, czysty owies, gryka oraz pszenica. Oczywiście ziaren nadających się na poplon jest o wiele więcej, jednak są to najczęściej dokonywane wybory.

Najważniejszą kwestią powodzenia poplonu jest odpowiedni dobór gatunków. Dostosowane muszą być do poszczególnych siedlisk, które gwarantują korzystny rozkład opadów.

Roślin z poplonu raczej nie będziesz jadł, jednak gwarantujemy, że ziarna zbóż poplonowych od Polskiego Ziarna będą stanowić doskonały zielony nawóz dla słabszych gleb. Skutecznie zwiększą biologiczną aktywność i żyzność Twojej gleby, więc jest to wybór, na który warto postawić.

Nasze ziarna bez żadnych oporów można nazwać idealnymi. Powstałe w ten sposób poplony możesz śmiało traktować jak probiotyki – skutecznie wyleczą glebę po ciężkim zbiorze konkretnej uprawy i dodatkowo wzmocnią ją przed kolejnymi wyzwaniami.

Kwalifikowany materiał siewny najwyższej klasy

Poplony zalecane są głównie nawet małym gospodarstwom bez dużej (lub żadnej) ilości inwentarza. Jasne jest to, że rolnik wspiera swoją ziemię poprzez wykorzystanie obornika i gnojówki –  z kolei w gospodarstwach bezinwentarzowych tak naprawdę jedyną słuszną opcją na utrzymanie żyzności gleby są poplony.

Nasze ziarna do poplonu mogą stworzyć tony zielonej masy, czyli naturalnego i bezkompromisowego nawozu. A co ważniejsze, świeża masa przyoranych roślin może zastąpić nawet do 20 ton obornika, więc to się opłaca. Uwaga! Tajemnice ziaren zbóż poplonowych przekazywane są od pokoleń – my chętnie podzielimy się z Tobą tym, jakie rośliny są najlepsze!

Ziarna zbóż poplonowe najwyższej jakości

Możesz śmiało kupić ziarna z naszego sklepu. Gwarantujemy Ci, że powstały poplon możesz nawet śmiało spasać i zaorać jako nawóz zielony. Bogate właściwości nawet najmniejszego ziarenka szybko przejdą na glebę, wzmacniając ją nie do poznania.

Z czego to wynika? Przykładowo ziarna pszenicy z naszego sklepu mają dużą wysoką wartość energetyczną. Zawarta w niech skrobia i tłuszcz surowy są doskonałymi nośnikami energii. A niska zawartość włókna surowego w ziarnie korzystnie wpłynie na strawność składników pokarmowych.

Dostępna w sklepie gramatura również jest bardzo atrakcyjna. Zarówno właściciele niewielkiego, jak i dużego kawałka ziemi bez problemu znajdą coś dla siebie, i dopasują wagę produktu do swoich potrzeb. Ziarna zbóż poplonowe do 20 kg to spora gratka.

W Polskim Ziarnie wiemy, na co zasługują Twoje plony. Stale rozwijamy swoją ofertę i poszerzamy wiedzę, aby oferować Ci wszystko najlepszej jakości. Jesteśmy świadomi, jak ważna dla rolnika jest ziemia – zwłaszcza dla osób, które nie wykorzystują w swoim gospodarstwie zwierząt hodowlanych.

Zakup ziaren zbóż poplonowych po prostu się opłaca!

A co z ceną? To już kwestia indywidualna. Trzeba powiedzieć, że klimat, w jakim znajduje się nasz kraj, pozwala zwykle na utrzymanie tylko jednokrotnego plonu w ciągu całego roku.

Rozważając zatem wykorzystanie nawozu, nie można pominąć poplonu. Biorąc pod uwagę cenę za inwentarz i dodatkowe koszty jego utrzymania, warto zdecydować się na zakup ziaren zbóż poplonowych.

Na zbiory nie będziesz musiał długo czekać – nasiona bardzo szybko kiełkują. Okres wegetacji ziaren wynosi mniej więcej 60-80 dni, więc szybko zobaczysz, jakie korzyści dadzą Ci ziarna. Biorąc pod uwagę całokształt, warto zdecydować się ostatecznie na ziarna zbóż poplonowych.

Pomagamy w doborze najlepszego kwalifikowanego materiału siewnego

Należy również wspomnieć o tym, że niektóre rośliny poplonowe posłużą Ci nie tylko jako zielony nawóz. Skutecznie pomogą też zwalczyć niektóre choroby i szkodniki.

Z racji tego ziarna zbóż poplonowych cenią sobie też bartnicy. Sam widzisz, że zboża poplonowe otwierają Cię na zupełnie nowe możliwości. Warto o tym pamiętać wybierając kwestię chociażby nawozu.

Inwentarz to obecnie bardzo czasochłonne zajęcie, a zboża po prostu… same rosną. A Ty już zdecydowałeś? Możesz być pewny, że się nie zawiedziesz! Kwalifikowany materiał siewny, jakim są ziarna zbóż poplonowe czekają właśnie na Ciebie i Twoje pole. Wybierz nasz kwalifikowany materiał siewny od polskiego dostawcy.

czytaj dalej