Mieszanki poplonowe - Mieszanka poplonowa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

 • Mieszanka miododajna premium

  40,00 

  Mieszanka roślin miododajnych, zgodna z wymaganiami ekoschematu: rośliny miododajne.

  Zróżnicowana mieszanka, zawierająca rośliny z z list gatunków zalecanych dla ekoschematu: rośliny miododajne.

  Nasza propozycja jest odpowiedzią na wymagania jakie stawia ekoschemat rosliny miododajne, pozwalającą na uzyskanie dopłat w wysokości ok. 269 eur./ha.

  Kup teraz
 • Mieszanka miododajna prosta

  35,00 

  Mieszanka roślin miododajnych zgodna z wymaganiami ekoschematów.

  Prosta mieszanka, zawierająca rośliny z list gatunków zalecanych dla ekoschematu: rośliny miododajne.

  Nasza propozycja jest odpowiedzią na wymagania jakie stawia ekoschemat rosliny miododajne, pozwalającą na uzyskanie dopłat w wysokości ok. 269 eur./ha.

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa 09

  18,00 

  Mieszanka strukturotwórczo-fitosanitarna dla klientów, którzy cenią sobie strukturę gleby oraz ciągłe podnoszenie poziomu próchnicy. Zestaw gatunków dobrany tak,  by podnieść poziom kultury gleby dbając jednocześnie o jej fitosanitarność. Potężna ilość biomasy nadziemnej jak i w strefie korzeniowej daje możliwości strukturotwórcze. Udział gatunków fitosanitarnych (facelia, rzodkiew, gryka) poprawia kondycję stanowiska. Udział wyki i rzodkwi pozwala „spulchnić” za sprawą systemu korzeniowego nawet ciężkie gleby.

  Duża ilość masy nadziemnej pozwala zebrać mieszankę także na paszę.

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa 12

  18,00 

  Mieszanka strukturotwórczo-fitosanitarna dla klientów, którzy cenią sobie strukturę gleby oraz ciągłe podnoszenie poziomu próchnicy na glebach trudnych w uprawie. Mieszanka dedykowana m.in. dla klientów na glebach cięższych, średnich, tzw. minutowych czy zlewnych. Taki zestaw gatunków będzie także doskonałym przedplonem pod rośliny okopowe, kukurydzę czy ziemniaki. Doskonale sprawdzi się także jako „łamacz płodozmianu” w monokulturze zbożowej. Zestaw gatunków tak dobrany aby podnieść poziom kultury gleby dbając jednocześnie o jej fitosanitarność.

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa 14

  18,00 

  Rośliny poplonowe to w pełni ekologiczny nawóz zielony, niezwykle skuteczny sposób na poprawę jakości gleby.

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa FITOSANITARNA

  7,50 

  Rośliny poplonowe to w pełni ekologiczny nawóz zielony, niezwykle skuteczny sposób na poprawę jakości gleby.

   

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa FITSOIL NitroGEN MAX

  9,50 

  Mieszanka poplonowa produkowana przez WRONKOWSKI nasiona złożona z roślin bobowatych. 

   

  Norma siewu: 50-75 kg/ha

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa GFL

  8,00 

  Rośliny poplonowe to w pełni ekologiczny nawóz zielony, niezwykle skuteczny sposób na poprawę jakości gleby.

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa MGN

  12,00 

  Mieszanka poplonowa składająca się z roślin bobwatych. Źródło masy organicznej i rewelacyjne drenowanie gruntu.

   

  Norma siewu: 50-75 kg/ha

  Kup teraz
 • Mieszanka poplonowa MP-R

  28,00 

  Mieszanka poplonowa odpowiednia do użyźnienia słabszych gleb.       Mieszanka MP-R zawiera rośliny dobrze wiążące azot, dzięki czemu jest doskonałym nawozem dla stanowisk na których jest wysiewana. Dzięki właściwościom fitosanitarnym zastosowanych odmian przyczynia się do ograniczenia czynników chorobotwórczych w glebie oraz stymuluje rozwój korzystnej mikroflory i mikrofauny glebowej.

  Produkt sprzedawany jako materiał paszowy.

  Kup teraz
 • Mieszanka TURBO TRIO

  8,00 

  Najbardziej kultowy międzyplon w Polsce produkowany przez firmę WRONKOWSKI

  • wysokoplonujący i wysokobiałkowy poplon
  • nadaje się na wszystkie typy gleb
  • dostarcza wysokich plonów zielonej i suchej masy
  • bardzo dobra wartość paszowa
  • pozostawia bardzo dobre stanowisko

   

  Kup teraz

Stosowanie mieszanek poplonowych staje się coraz powszechniejszą praktyką wśród polskich rolników. Wynika to z faktu, że gospodarstwa rolne coraz częściej decydują się na specjalizację i uprawę konkretnej albo specjalistycznej grupy roślin. Wysokie koszty nawożenia ponadto wymuszają pieczołowitą dbałość o glebę oraz szukania rozwiązań umożliwiających obniżenie wydatków na nawozy mineralne. Tego typu działania wymuszają na rolnikach szczególną dbałość o żyzność gleby oraz konieczność wprowadzania zmian w płodozmianie, co zapobiegnie wyjałowieniu gleby. Wysokie koszty produkcji wymuszają także coraz większą dbałość o kulturę gleby oraz zwracanie uwagi na koszty nawożenia. Powszechnie stosowane w tym celu są mieszanki poplonowe.

Czym jest mieszanka poplonowa?

Mieszanka poplonowa to specjalnie przygotowane materiały siewne, których podstawowym zadaniem jest poprawa jakości gleby. Mieszanka poplonowa ma zazwyczaj zróżnicowany skład, co sprawia, że ich korzenie są w stanie bardzo gęsto i głęboko przerosnąć glebę, znacząco poprawiając w ten sposób jej jakość i żyzność. Należy pamiętać, że poprawa struktury gleby to także niższe koszty uprawy.

Rodzaje mieszanek poplonowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje mieszanek poplonowych, które mogą spełniać różne zadania. Podstawowy rodzaj mieszanki poplonowej to mieszanka uniwersalna, w skład której wchodzą rośliny szybko zazieleniające się (gryka, facelia błękitna, gorczyca biała, rzodkiew oleista).

Poza mieszankami uniwersalnymi rolnicy mogą zaopatrzyć się również w mieszanki dedykowane pod konkretne rośliny, uzupełniające glebę w wybrane pierwiastki i minerały czy wspomagające w walce z pasożytami. Przykładowo jeśli gleba narażona jest na atak nicieni, stosuje się mieszankę nicieniobójczą, która zawiera w swoim składzie gorczycę czy łubin gorzki.

Jeśli intensywnie uprawiamy kukurydzę, to mieszanka poplonowa powinna zawierać rośliny motylkowe. Dzięki długim korzeniom rośliny te świetnie poprawiają strukturę gleby oraz dodatkowo wiążą azot z powietrza. W mieszance takiej powinien się znajdować groch pastewny, łubiny, bobik, wyki, seradela czy koniczyna aleksandryjska.

Zalety stosowania mieszanek poplonowych

Stosowanie mieszanek poplonowych ma kilka zasadniczych pozytywnych korzyści. Pierwszy i najważniejszy to zaopatrzenie gleby w składniki odżywcze. Rolą poplonu jest również poprawa retencji wody w glebie oraz zmniejszenie jej erozji, co jest możliwe, ponieważ korzenie roślin poplonowych zapobiegają wypłukiwaniu ziemi.

Poplon może być również stosowany w celu zapobiegania zachwaszczenia, obecność innych roślin w glebie odbiera chwastom przestrzeń niezbędną do rozwoju. Na rynku dostępne są również mieszanki poplonowe, które dzięki głębokiemu ukorzenieniu się, wspomagają napowietrzenie gleby.

Zasady wysiewania mieszanek poplonowych

Poplonowe mieszanki wysiewać należy od razu po zbiorach plonu głównego. Pozwala to zapobiec konkurencji między mieszanką poplonową a samosiewami lub chwastami. Głębokość wysiewu mieszanek poplonowych jest niewielka, i wynosi zazwyczaj od 2 do 3 centymetrów.

Bardzo ważny jest oczywiście także odpowiedni dobór mieszanki, ale poza samym jej wyborem znaczenie ma również technika wysiewu, odpowiedni termin siewu, warunki środowiskowe na danym terenie czy w danym okresie etc.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszanek poplonowych.
W razie pytań i wątpliwości służymy fachową pomocą.